Opublikowano

Jak wybrać doskonałe mieszkanie inwestycyjne?

Mieszkania inwestycyjne to dobry sposób na uzyskanie wolności finansowej. Trzeba jednak pamiętać, że inwestowanie w nieruchomości jest zajęciem długotrwałym i jednocześnie wymagającym wiedzy oraz pracy, by nieruchomość przynosiła oczekiwany dochód. Jak wybrać mieszkanie, które zapewni stały i wysoki dochód?

Kup mieszkanie dla klienta!

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez początkujących inwestorów jest wybieranie mieszkań, które uważają za atrakcyjne. Kierowanie się emocjami. Nie jest to prawidłowe podejście.

Wybierając mieszkania inwestycyjne należy kierować się potrzebami przyszłego najemcy. Chcąc wybrać nieruchomość, która nie będzie przez większość roku pustostanem należy w pierwszym kroku określić, z jakim najemca inwestor chce pracować.

Ustalenie docelowej grupy klientów pozwoli określić lokalizację mieszkania, jego wielkość oraz standard. Zupełnie innej nieruchomości poszukuje student, pracownik zagraniczny czy rodzina z dzieckiem.

Założenie, że najpierw kupimy nieruchomość, a następnie zastanowimy się, dla jakiego najemcy jest ono najlepsze jest pierwszym krokiem do popełnienie błędu, który może mieć bardzo poważne konsekwencje finansowe.

Co z tą lokalizacją?

Specjaliści rynku nieruchomości zawsze na pierwszym miejscu podkreślają lokalizację nieruchomości. Czy naprawdę jest to tak ważne?

Najemcy poszukując mieszkań w pierwszej kolejności rozpoczynają od konkretnych dzielnic. Studenci najczęściej szukają mieszkań w rejonie centrum miasta. Rodziny z dziećmi często koncentrują się na osiedlach, które są poza centrum, a pracownicy chcą mieć jak najbliżej do firmy.

Warto pamiętać, że w kupowanym lokalu można zmienić bardzo wiele. Przystosować, go do potrzeb najemcy. Jednej rzeczy nigdy nie zmienimy. I jest to właśnie lokalizacja.

Mieszkania inwestycyjne, które zostaną wybrane z uwzględnieniem potrzeb najemcy to nadal dobry sposób na uzyskanie stałego dochodu, który w bardzo dużym stopniu może wpłynąć na domowy budżet. Warto jednak pamiętać, że mieszkań na rynku jest coraz więcej, a najemcy są coraz bardziej wymagający.